احمدرضا احمدی درباره دیگران چه می‌گوید؟


احمدرضا احمدی درباره دیگران چه می‌گوید؟

یادداشت‌های احمدرضا احمدی در کتابی با عنوان «موهبات فراموشی» منتشر شده است. این کتاب شامل دیدگاه‌های این شاعر و نویسنده پیشکسوت درباره برخی از هنرمندان معاصر است.

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، «موهبات فراموشی» برگزیده‌ای از یادداشت‌های پراکنده‌ احمدرضا احمدی از سال‌های دور، از دهه 40 تا این روزها در موضوعات مختلف است که توسط رسول رخشا انتخاب و منتشر شده است.

 

کتاب شامل سه بخش است؛ بخش اول نوشتن‌ها و یادکردن‌های احمدرضا احمدی از هنرمندان معاصر از جمله بهرام بیضایی، امیر نادری‌، فروغ فرخزاد،‌ مهدی اخوان ثالث، فریدون رهنما‌، سهراب شهیدثالث، سیروس طاهباز‌، حسن هنرمندی‌، هوشنگ کاووسی‌، هوشنگ بادیه‌نشین‌، داوود منشی‌زاده، ساموئل خاچیکیان‌، گلی ترقی‌، کاوه گلستان‌، مصطفی رحماندوست‌، کریم چمن‌آرا،‌ پروانه معصومی‌، فریدون مشیری‌، نادر ابراهیمی‌، جمشید کاووسی‌، مسعود کیمیایی‌ و آیدین آغداشلوست.

 

بخش دوم کتاب مربوط به یادداشت‌های طنز منتشرشده و منتشرنشده این شاعر و نویسنده است که با عنوان «طنز‌های غیرعمد» در این کتاب آمده‌ است. بخش‌هایی از این یادداشت ها مربوط به خاطرات احمدی با برخی شاعران، نویسندگان، فیلم‌سازان و بازیگران سینماست.

 

بخش سوم نیز با نام «لکه‌های پراکنده» شامل نوشته‌ها و مقاله‌های منتشرشده احمدی در مطبوعات و با موضوعاتی مثل شعر، ترانه‌، موسیقی‌، سینما‌، ادبیات کودک و... است.

کتاب «موهبات فراموشی» در 392 صفحه با شمارگان 400 نسخه و قیمت 19هزار تومان در نشر قطره به چاپ رسیده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه