روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)

روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)

 

تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری
منبع: راسخون
 
استفاده از ویتامین E یکی از بهترین روشهای درمانی برای ترکهای نا خوشایند زیر پوستی است. این مقاله قطعاً به شما در مورد روغن ویتامین E جهت رفع ترکهای زیر پوستی هر چند به میزان اندک کمک خواهد کرد. آن را بخوانید . . .
ویتامین E یک ویتامین غیر آنزیمی طبیعی است که به دسته‌ی ویتامینهای محلول در چربی تعلق دارد. این ویتامین به هشت صورت مختلف وجود دارد که شامل: توکوفرول‌ها و توکوترینول‌ها بوده و هر کدام با توانایی منحصر به فردی در بدن وجود دارند. ویتامین E دارای خواص قوی آنتی اکسیدانی است که برای سلامتی پوست بسیار مفید می‌باشد. این خاصیت باعث می‌گردد به طور معمول در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، از جمله مرطوب کننده‌ها، لوسیون‌ها و کرم‌ها به کار برده شود. روغن ویتامین E به شکل کپسول، روغنهای ماساژ و کرم در دست رس است.

ترکهای زیر پوستی

اگر چه خطوط زیر پوستی معمولاً در دوران بار داری ایجاد می‌شوند، آنها هم چنین می‌توانند بر اثر عوامل متعدد دیگری ایجاد شده باشند. کشیدگیهای زیر پوستی ما حصل کشش بیش از توان ارتجاعی پوست در یک دوره زمانی کوتاه می‌باشند. این حالت یکی از شایع‌ترین عارضه‌های پوستی است که مردان و زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این کشیدگی‌ها به صورت رگه‌های قرمز رنگ موازی در پوست دیده می‌شوند. این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که لایه‌ی زیرین پوست به علت تغییر ناگهانی در فیزیک بدن پاره می‌شود که علت آن اضافه وزن ناگهانی، عضله سازی و یا بار داری است که باعث می‌شود پوست پاره شده و در نتیجه زخم‌ها و خطوط کششی به وجود ‌آیند. لایه بیرونی پوست سالم باقی می‌ماند در حالی که لایه درم (غشاء میانی پوست) پاره شده و خطوط نا خوشایندی را ایجاد می‌نماید به این دلیل که فیبرهای کلاژن کشیده شده و از شکل طبیعی خود خارج شده‌اند. خطوط ناشی از کشش پوستی به طور کلی در مناطقی مانند شکم، ران، کشاله‌ی ران، باسن و سینه‌ها دیده می‌شوند. حال که می‌دانید خطوط زیر پوستی چه هستند و چگونه ایجاد می‌شوند، می‌توانیم دریابیم که چگونه با استفاده از روغن ویتامین E می‌توان از این ترکها و خطوط کشش خلاص شد.
استفاده از روغن ویتامین E برای کاهش ترکهای زیر پوستی
روغن ویتامین E را می‌توان استفاده کرد تا از بروز ترک خوردگیهای زیر پوستی جلو گیری شود و هم چنین می‌توان با استفاده از آن از شر خطوط و ترکهای موجود خلاص شد. بسیاری معتقدند که روغن ویتامین E دارای توانایی بالا بردن خاصیت ارتجاعی پوست است. همان طور که پوست خاصیت ارتجاعی بیشتری پیدا می‌کند، می‌تواند به راحتی کشیده شده و حالت پارگی بافت به حد اقل می‌رسد و آن نیز به نوبه خود از ایجاد ترکهای زیرپوستی جلو گیری می‌نماید. پس از مشورت با یک دکتر روغن ویتامین E را برای پوست به صورت موضعی یا به صورت خوراکی مورد استفاده قرار دهید. روغن ویتامین E را در مناطقی از پوست که در معرض خطر ابتلا به ترک خوردگی زیر پوستی هستند به طور منظم بمالید. روغن ویتامین E در این مناطق باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شده و در نتیجه از ترک خوردگی‌های زیر پوستی جلو گیری می‌نماید. اگر چه این روغن می‌تواند از بیشتر شدن ترکهای زیر پوستی جلو گیری نماید، اما نباید تنها متکی به استفاده از آن باشیم. شما نیاز دارید با یک رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی منظم که به کنترل وزن کمک می‌کند، این فرایند را تکمیل کنید.
استفاده‌ی منظم از روغن ویتامین E می‌تواند به کاهش ترکها و خطوط موجود کمک کند، با این حال، اثر آن بر روی خطوط قدیمی در مقایسه با آنهایی که به تازگی ایجاد شده‌اند، کمتر است، هر چند، استفاده از این روغن در بهبود زخم نتایج مثبتی را نشان داده است. دلیل آن هم این است که آسیب وارده به بافت از قبل اتفاق افتاده است و ویتامین E نمی‌تواند ترکها و خطوط را به طور کامل از بین ببرد. با این حال، استفاده منظم از روغن ویتامین E خالص می‌تواند آنها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. روغن ویتامین E را بر روی ترکهای زیرپوستی مالیده و به آرامی ماساژ دهید. این کار محلی که به طور مرتب روغن مالیده می‌شود را نرم کرده و سپس در عرض چند هفته خطوط را روشن می‌کند. روغن ویتامین E را با مواد دیگری هم چون کره کاکائو، روغن زیتون، روغن بادام شیرین و غیره مخلوط کنید. این کار خواص درمانی روغن ویتامین E را بالا برده و می‌تواند در درمان ترکهای زیر پوستی بسیار مؤثر باشد.
روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)
استفاده از روغن ویتامین E بی ضرر می‌باشد، با این حال، برخی از مردم ممکن است برخی واکنش‌های آلرژیک را از خود بروز دهند. جهت تست بروز واکنشهای منفی در بدن، بر روی پوست مقدار کمی روغن مالیده و چند ساعت صبر کنید. چنان چه هر گونه عوارض جانبی مشاهده کردید، از آن استفاده نکنید. اما در صورتی که هیچ علائمی مشاهده نکردید، به کارتان ادامه داده و از روغن ویتامین E استفاده‌ی مناسب کنید تا ترکهای زیر پوستی کاهش یابند. 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه