علت “سرد مزاجی زنان” بعداز زایمان

بی میلی جنسی و سرد بعد از زایمان منجر به بروز اختلالات در روابط جنسی و زناشویی می شود. بی میلی که به دلایلی بعد از زایمان بروز می کنند.

 فعالیت جنسی در دوران پس از زایمان و زمان آمادگی برای شروع این فعالیت ها میان افراد متفاوت است. برخی از خانم ها در چند هفته اول بعد از زایمان این آمادگی را کسب می کنند ولی برخی دیگر برای کسب این آمادگی به 4 تا 6 ماه وقت نیاز دارند که باید برای زوجین این مساله تبیین شده و در این زمینه آگاه شوند چرا که ممکن است…

خانم ها احساس بی کفایتی کنند و مردان نیز حساس و آسیب پذیر شوند و احساس کنند که کنار گذاشته شده اند.

 
 سردمزاجی زنان
 

علت سرد بعد از زایمان

علل کاهش میل جنسی بعد از زایمان به طور مختصر عبارتند از:

 
1. رابطه زناشویی دردناک برای خانم ها به دلیل مشکلات زایمان (دیسپارونیا)
 
2.  شیردهی در برخی افراد
 
3. خستگی ناشی از بارداری و وضع حمل
 
4. افسردگی بعد از زایمان
 
5. وجود مشکلاتی در روابط زن و شوهر قبل و زمان بارداری که این مشکلات به بعد از زایمان منتقل شود.
 
6. مشکلات زنانگی (برخی خانم ها روابط زناشویی را صرفا راهی برای بچه دار شدن می دانند و بعد از زایمان آن را غیرضروری تلقی می کنند). این خانم ها لازم است برای دریافت مشاوره، تشخیص و در صورت نیاز درمان مشکلات احتمالی بررسی شوند تا پس از بهبود روابط با همسرشان از داشتن روابط جنسی طبیعی لذت ببرند و آن را فقط موضوعی ناخوشایند که به خاطر بچه دار شدن باید تحمل شود، نداند.
 
گاهی برخی افراد برای برآوردن نقش پدر و همسر به صورت توأم مشکل دارند که گاهی این مساله موجب بروز مشکلاتی در روابط زناشویی شان می شود. توصیه می شود که به یک درمانگر مسایل جنسی مراجعه کنید تا مشکل برطرف شود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه