موها به دلایل مختلفی مانند رنگ موی زیاد ، دکلره , استفاده از مواد شیمیایی و حتی مراقبت نامناسب از مو , میتواند آسیب دیده , نازک و ضعیف شوند. اگر دارای موهای آسیب دیده , نازک و ضعیفی هستید این مطلب را دنبال کنید.

www.takroj.ir 300013129

ماسک مو و روغن برای موهای آسیب دیده

ماسک عسل برای موهای آسیب‌دیده شما

آن‌چه لازم دارید:

- مخلوط ۲ قاشق غذاخوری عسل و روغن کرچک

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک عدد آمپول ویتامین A یا ویتامین D

تمام مواد را خوب مخلوط کنید تا به ‌صورت مایعی یکنواخت شود. ماسک را روی ریشه موهای‌تان بمالید و به آرامی به کمک شانه مواد را به سمت نوک موها هدایت کنید. موهایتان را ب کلاه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند سپس موهایتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک مو با عسل، روغن زیتون و سرکه برای براق‌شدن موهایتان

آن‌چه لازم دارید:

۲- قاشق غذاخوری عسل

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام

- یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

مواد را مخلوط کرده و قبل از شست‌وشو، روی موهای‌تان بمالید و با شانه‌زدن مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت کنید. تونیک را به‌مدت یک ساعت روی موهای‌تان بگذارید، سپس موهایتان را بشویید.

ماسک تقویتی با جعفری برای سلامت موهای شما:

آن‌چه لازم دارید:- ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون – ۲ قاشق غذاخوری جعفری خردشده

جعفری خردشده و روغن زیتون را در مخلوط ‌‌کن ریخته و خوب مخلوط کنید. ترکی�� را به ریشه موهای‌تان بمالید و کمی ماساژ دهید. سپس موهای‌تان را به مدت یک ساعت با حوله گرمی بپوشانید. بعد از این مدت موهای‌تان را با آب ولرم بشویید و با شامپو ماسک را از روی موهای‌تان پاک کنید و درنهایت موهای‌تان را خشک کنید.

شادابی و طراوت مو با ماسک زرده تخم‌‌مرغ

آن‌چه لازم دارید:

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک فنجان شیر پرچرب

زرده تخم‌مرغ را آن‌قدر هم بزنید تا کف کند. سپس شیر را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید. در صورتی که دوست داشته باشید، می‌توانید یک قاشق چای‌خوری گلاب به ترکیبات اضافه کنید. تونیک را روی موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی موهای‌تان بماند. سپس با آب ولرم موهایتان را بشویید.

 

ماسک تقویتی ریشه‌های مو

آن‌چه لازم دارید:

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

۲- قاشق غذاخوری روغن کرچک

- یک قاشق غذاخوری پودر ویتامین A (شما می‌توانید چند عدد کپسول ویتامین A را پودر کنید)

تمام مواد را مخلوط کنید و روی موها بمالید. کمی ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت دو ساعت روی موهایتان بماند سپس آن‌را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو نیز مفید است.

ماسک مو برای رفع شوره سر و جلوگیری از آن

آن‌چه لازم دارید:

- ۳ قاشق غذاخوی سرکه سیب

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سرکه و روغن زیتون را مخلوط کنید. ابتدا موهایتان را خوب با شامپو بشویید سپس مخلوط را روی موها بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. بعد موهایتان را با آب ولرم بشویید سپس با آب سرد آبکشی کنید.

 

ماسک تقویتی برای موهای نازک و شکننده

آن‌چه لازم دارید:

- یک قاشق غذاخوری جو پخته‌شده و له‌شده

- یک قاشق چای‌خوری روغن کرچک یا روغن بادام

- یک قاشق چای‌خوری شیر

- یک قاشق چای‌خوری ویتامین A یا ویتامین D (می‌توانید آن‌را از کپسول یا آمپول تهیه کنید).

مواد را مخلوط کنید و روی تمام موهایتان بمالید. بگذارید ماسک به مدت چهار ساعت بماند سپس موهایتان را خوب بشویید.

ماسک ضدشوره مو

آن‌چه لازم دارید:

عدد حبه سیر

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سیر و روغن زیتون را در مخلوط ‌کن ریخته و مخلوط کنید سپس آن‌را در ظرفی ریخته و در ماکروفر به مدت ۲۰ ثانیه گرم کنید. ماسک را روی موهایتان بمالید و ریشه‌‌های مو را ماساژ دهید سپس موهایتان را با حوله گرمی بپوشانید. بگذارید ماسک به مدت یک ساعت بماند و بعد موهایتان را با شامپو بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید تا نتیجه رضایت ‌بخش حاصل شود.

ماسک تقویتی برای موهای چرب

آن‌چه لازم دارید:

- ۵ قاشق غذاخوری ماست

- یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین

- یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی موها بمالید. سعی کنید ترکیب را بیشتر روی ریشه موها استفاده کنید. بگذارید ماسک به مدت ۴۰ دقیقه روی موهای‌تان باشد سپس آن‌را بشویید. موهایتان را فقط با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک ‌بار استفاده کنید

۳ ماسک عالی برای موهای آسیب دیده

ماسک برای موهای آسیب دیده با مواد اولیه ای که برای تهیه دارد یک ماسک طبیعی و فوق العاده در تقویت موها و ترمیم موهای آسیب دیده است که مراحل تهیه و استفاده از آنها را در ادامه می‌خوانید.

مواد لازم:

عسل

ماست

روغن زیتون

روغن بادام درختی

موز له شده

تخم مرغ

ماسک اول :

موزهای له شده را با روغن بادام درختی خوب مخلوط کرده و به روی موها بمالید . موها را خوب ماساژ دهید و اجازه دهید تا مواد ۱۵ دقیقه بر روی موها بماند.

ماسک دوم:

یک قاشق عسل را با یک عدد تخم مرغ و روغن زیتون مخلوط کنید. موهایتان را خیس نموده و ماسک آماده را به روی موها خوب بمالید تا تمام بخش‌های ان پوشیده شوند. سپس یک کلاه پلاستیکی مانند کلاه رنگ به روی موها بکشید و اجازه دهید تا ۳۰ دقیقه موها در این حالت بمانند و بعد آبکشی کنید.

ماسک سوم:

این ماسک تنها با ماست تهیه می‌شود. در واقع باید بعد از شستشوی کامل موها در حمام با شامپو در آخر ماست را به روی موها بمالید و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه به روی موها بماند و بعد با آب ولرم موها را شستشو دهید.

www.takroj.ir 300013131

روغن چرب می‌کند و رطوبت می‌بخشد

برای قرن‌ها مردم از روغن‌های اصلی برای مصارف درمانی و زیبایی استفاده می‌کردند. ناگهان با رشد صنعت زیبایی، فروش مواد قدیمی‌ترکیب شده با روغن‌ها به صورت لوکس و گران، رونق گرفت و انواع شامپوها، سرم‌ها و مواد آرایشی و بهداشتی محافظ پوست و مو روانه بازار شدند.

امروز قرار نیست تا شما برای محافظت از موهای خود هزینه گزافی را بپردازید، کافیست تا این روغن‌ها را از بازار تهیه کنید و از آنها برای بهبود وضعیت موهایتان کمک بگیرید.

روغن بادام پوست سرتان را نرم و مرطوب می‌کند

روغن چوب سدر پوست سر را تحریک می‌کند و باعث رشد مو می‌شود

روغن بابونه به موها لطافت و درخشش اضافه می‌کند و پوست سر را نرم می‌کند

روغن مریم گلی باعث افزایش رشد موها می‌شود و پوست سر را تحریک می‌کند

روغن نارگیل موها را نرم می‌کند و به درخشش آنها می‌افزاید

روغن جوجوبا موها را مرطوب می‌کند، به آنها مواد معدنی اضافه می‌کند و پوست سر را تحریک می‌کند

روغن اسطوخودوس موها را از ریشه نرم می‌کند، آنها را براق نگاه می‌دارد و شوره سر را کنترل می‌کند

روغن رزماری ریشه‌های مو را تحریک و سرعت رشد مو را زیاد می‌کند و گردش خون در پوست سر را بهبود می‌بخشد

روغن چوب صندل برای بهبود بخشیدن به انتهای موها موثر است و همچنین موها را خوشبو می‌کند

چگونه از روغن‌ها استفاده کنیم؟

تنها کافی است چند قطره از روغن‌ها را در شامپو و یا نرم کننده موی خود بریزید و از فوائد آنها بهره ببرید. متخصصین پوست و مو این ترکیبات روغن‌ها را پیشنهاد می‌دهند:

- چوب سدر، مریم گلی، اسطوخودوس

- جوجوبا، مریم گلی، چوب سدر

پس از اینکه سر و موهای خود را با ترکیبات روغنی چرب کردید، آنرا با حوله و یا کلاه حمام بپوشانید. می‌توانید پس از ۳۰ دقیقه سرتان را شستشو دهید و یا آنها را شب بر روی سرتان باقی بگذارید و صبح روز بعد با شامپو بشورید. دقت کنید که روغن را به صورت کامل از روی موهایتان شستشو دهید. این روغن‌ها نباید مدت زیادی بر روی مو و پوست سر باقی بمانند.

در صورتی که حساسیت دارید

در صورتی پوست حساسی دارید، ممکن است با مالیدن برخی روغن‌ها دچار خارش پوست سر شوید. بهتر است آنها را رقیق کنید و سپس آنها را به سرتان بمالید. برای نحوه رقیق کردن آنها می‌توانید به دستورالعمل مربوطه مراجعه کنید. هرگز مقداری بیشتر از میزان پیشنهاد شده را به سرتان نمالید.

در صورتی که به بعضی از گیاهان حساسیت دارید، قبل از استفاده، مقدار کمی‌از روغن را پشت پوست دستتان بمالید و منتظر بمانید. اگر نشانی از حساسیت‌های غیرعادی مشاهده نکردید، می‌توانید آن روغن را برای بهبود موهای آسیب دیده تان استفاده کنید.

گردآوری توسط : تک رژ

ماسک مو و روغن برای موهای آسیب دیده - تصویر 3
ماسک مو و روغن برای موهای آسیب دیده - تصویر 4